O nas

Za górami, za lasami ...

Na słonecznej, zielonej działce, z dala od ruchu ulicznego i pieszego, w otoczeniu drzew, szczególnie pięknej, starej jabłoni, stoją  drewniane domki z dużym tarasem. Domki są ocieplone i przystosowane do wynajmu przez cały rok. Nocleg w domku jest przygotowany dla maksymalnie 6 osób w jednym czasie. W domku mieści się salon, w pełni wyposażony aneks kuchenny i łazienka oraz dwie oddzielne sypialnie na piętrze. Domek jest w pełni wyposażony: w ogrzewanie elektryczne, przepływowy podgrzewacz wody, wyposażenie kuchenne (płyta do gotowania, czajnik elektryczny, lodówka, garnki, naczynia, sztućce), TV, pralka, suszarka, żelazko, deska do prasowania, Internet bezprzewodowy, stół tarasowy z 6 krzesłami, grill. Posesja jest zamykana, z miejscem parkingowym przy domku.
W trakcie wynajmu nasi goście mają do pełnej i wyłącznej dyspozycji cały domek z tarasem oraz duży ogród z placem zabaw (piaskownica, 2 huśtawki, zjeżdżalnia).

Urządzając Domek Lawendowy, inspirowaliśmy się stylem prowansalskim, stanowiącym synonim spokojnego stylu życia zgodnie z naturą, gdzie życie toczy się niespiesznie, z dala od zgiełku codziennego dnia. To szyk przeszłości połączony z wiejskimi elementami – drewniane meble, charakterystyczne dodatki, pastelowe kolory z akcentami lawendy. Z kolei Domek Retro to nawiązanie designem do lat 50., 60. i 70. XX wieku pełnego żywych kolorów, wzorów geometrycznych czy z pozoru niepasujących do siebie mebli.

Dlaczego Lawendowy Taras ?

Fot. Wianek lawendowy i gliniany kubek wykonany przez
Elżbietę Telatyńską – rękodzielniczkę i ceramiczkę z Dobkowa

Wynajem domków Lawendowego Tarasu to idealny sposób na wypoczynek dla rodziny z dziećmi w ciszy i spokoju. Nasz ogród, w którym od świtu słychać przyjemny śpiew ptaków, zdobi bajecznie pachnąca lawenda i kocimiętka. Tuż pod oknami rosną krzewy malin. Z okna poddasza rozpościera się widok na pola i łąki, często odwiedzane przez dziką zwierzynę. Jelenie, sarny, lisy i zające, to stąd wcale nie rzadki widok. Nasze domki sąsiadują z działką, gdzie można doświadczyć typowo wiejskiego klimatu – sady owocowe, grządki warzyw, kury, gęsi, króliki, spacerujący kot.

O NAS

Fot. Na naszym tarasie kwitnie m.in. lawenda francuska – delikatna odmiana lawendy z nietypową budową kwiatów

Żywność ekologiczna

Fot. Villa Greta

Pasjonaci żywności ekologicznej mogą tu skorzystać z całego bogactwa produktów, które daje wieś. W sąsiednich gospodarstwach można zakupić swojskie jaja, twaróg, drób, warzywa, owoce, miody, soki itp. i samodzielnie przygotować sobie zdrowe, wiejskie potrawy. W naszej wsi ok. 600 m od Lawendowego Tarasu funkcjonuje renomowana restauracja typu slow-food, która swoje dania przyrządza z produktów sezonowych, lokalnych i regionalnych, w tym również tych z własnego przydomowego ogrodu.

Dobków

Fot. Villa Greta, Dobków na tle Gór Kaczawskich z perspektywy punktu widokowego

Dobków to typowa sudecka wieś z ponad 800-letnią historią, leżąca na terenie Pogórza Kaczawskiego, na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy. Stanowi jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc Dolnego Śląska z uwagi na jej warunki naturalne oraz niepowtarzalny charakter. Ze względu na słabo rozwinięty przemysł jest tu czyste powietrze, woda oraz nieskażona zanieczyszczeniami żywność. W konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”, zorganizowanym przez urząd marszałkowski w 2011 r. Dobków r. zajął 1 miejsce i został uznany za przykład wsi z pomysłem na siebie, wykorzystującej niezwykły potencjał.

Dobków słynie z całego mnóstwa przeróżnych atrakcji, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Tutaj na nudę nie można narzekać.

Sudecka Zagroda Edukacyjna

W odległości ok. 200 m od naszego domku znajduje się Sudecka Zagroda Edukacyjna – nowoczesne, interaktywne Centrum Nauki o Ziemi. To centrum edukacji, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i doświadczeniach.

Fot. Sudecka Zagroda Edukacyjna – główny budynek centrum edukacji geologicznej i regionalnej

Fot. Jedna z sal edukacyjnych Sudeckiej Zagrody

Rękodzieła i warsztaty ceramiczne

Na terenie wsi działa też wielu ceramików i rzemieślników, którzy wykorzystując dawne metody prowadzą galerie i warsztaty rękodzielnicze dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Nasi goście mogą skorzystać też z geologicznych warsztatów laboratoryjnych, mydlarskich i geokosmetycznych, chiropterologicznych (nietoperze), piernikarskich, pszczelarskich, warsztatów budowania hoteli dla owadów.

Fot.Ceramika Artystyczna Elżbiety Telatyńskiej w Dobkowie

Fot.Warsztaty organizowane przez Ceramikę Rodziny Rudnickich „RR” w Dobkowie

Kraina Wygasłych Wulkanów

Kraina Wygasłych Wulkanów to jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem geologicznym i tektonicznym obszarów w Polsce. Góry i Pogórze Kaczawskie to niezwykły krajobraz. To właśnie tutaj, dzięki wzniesieniom dawnych wulkanów można podziwiać wzgórza o charakterystycznym stożkowym kształcie i skały niespotykane w innych regionach Polski.

Fot. Zbigniew Mosoń, Góra Wielisławka (dawny wulkan) wraz z Organami Wielisławskimi – pomnikiem przyrody z unikatowymi odsłonięciami skały magmowej

Fot.Agaty znalezione w Nowym Kościele (gmina Świerzawa) – zbiory Piotra Kaszuby, miłośnika i kolekcjonera minerałów z Zębowic. Agaty i inne ciekawe minerały bardzo licznie występują w tutejszych odkrywkach i kamieniołomach

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek w Sudetach. Wakacje, ferie, święta czy weekend w górach, to idealny sposób na ciekawe i aktywne spędzenie czasu wolnego.

Agroturystyka i wypoczynek w warunkach wiejskich pozwoli Państwu na oderwanie się od codziennego życia w pośpiechu.